Program 2023

PROGRAM
KRAKOWSKIE SPOTKANIA Z DIZAJNEM
ZAPROJEKTOWANI 2023

English version below


20.11.2023 (poniedziałek)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

16.1516.45 WYKŁAD: Czego jeszcze nie wiesz o projektowaniu wnętrz? (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik. Wykładowca w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz. Autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

16.5019.15 VISUAL MERCHANDISING – WAŻNE NARZĘDZIE PROMOCJI I SPRZEDAŻY. POZNAJ VM OD PODSZEWKI – Cykl prezentacji wykładowców i absolwentów Szkoły Visual Merchandisingu (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).

16.50: specjalistka VM Magdalena Janus-Wiśniewska
Absolwentka Szkoły Visual Merchandisingu oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Aktualnie wykładowca w Szkole Visual Merchandisingu. Swoją ścieżkę kariery jako VM rozpoczęła w firmie LPP, aktualnie współpracuje z marką Adidas. Działa również jako grafik freelancer.

17.15: specjalista VM Krystian Cielecki
Dyplomowany projektant i dekorator wnętrz, specjalista ds. VM, a także Manager Operacji Sklepowych, absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych, wykładowca SzkołyVisual Merchandisingu. Od 12 lat ściśle związany z branżą retail. Pracował dla takich marek jak Zara, LPP, Esprit, Cross Jeans. Tworzył i wdrażał standardy Visual Merchandisingu, zarządzał podległymi sklepami w Regionie, rozwijał ludzi, otwierał sklepy, a obecnie skupia się na procesach, operacjach oraz optymalizacjach. W pracy zawsze stawia na rozwój swoich Zespołów, a studentom przekazuje tylko biznesową wiedzę praktyczną popartą ćwiczeniami i przykładami.

17.40: Patrycja Dziewit
Stylistka i właścicielka marki Drugi Sort, second handu oferującego także dropy upcycling stworzone przez projektantów, połączonego z mini galerią sztuki, pokazującą w swojej przestrzeni krakowskich artystów.
Jako stylistka ma na swoim koncie publikacje między innymi w vogue portugal, contributor magazine czy kaltblut magazine. Współpracowała m.in. z TVN, Kruk oraz Reserved. Absolwentka Szkoły Visual Merchandisingu.

18.10: mgr Izabella Cichocka-Mycek
Dyrektor kreatywny marki Lavard i wykładowca VM w Szkole Visual Merchandisingu. Od kilkunastu lat ściśle związana z branżą odzieżową. Pracowała dla takich marek jak Vistula, Bytom, Ochnik. Tworzyła kostiumy do przedstawień teatralnych i stylizacje do magazynów lifestylowych. Jej pasją już od najmłodszych lat jest moda i Visual merchandising. Należy do grona szczęśliwców, którzy łączą pasję z pracą zawodową.


21.11.2023 (wtorek)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

18.15–19.30 WYKŁAD: HCL – Human Centric Lighting w teorii,wzornictwie oraz projektowaniu przestrzeni (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
W 2017 roku 108. Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologia-medycyna została przyznana trzem amerykańskim naukowcom za odkrycia dotyczące mechanizmów molekularnych kontrolujących rytmy dobowe, czyli 24-godzinny zegar biologiczny. Badania te mają kolosalny wpływ na nasze rozumienie rangi oświetlenia, oraz możliwości kreowania ludzkich odczuć i zachowań w korelacji z projektem wnętrza, a w tym warstwy oświetleniowej. Czynniki biologiczne naszej reakcji na bodziec oświetleniowy będą osią spinająca tematykę tego wykładu.
Prowadzący: mgr inż. Wojciech Butryn. Ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki. Od wielu lat związany z branżą oświetleniową, w trakcie swej kariery zawodowej zajmował się projektowaniem oświetlenia, kierował zespołem badawczo-laboratoryjnym ,a następnie techniczno-wdrożeniowym oraz wykładał Techniki Świetlne w Szkole Wnętrz i Przestrzeni.
Obecnie specjalizuje się w procesach zarządzania produktem od koncepcji konstrukcyjnej, poprzez proces przygotowania produkcji aż po wprowadzenia do oferty w norweskiej grupie przemysłowej Glamox, która opracowuje, produkuje i dystrybuuje profesjonalne rozwiązania oświetleniowe na rynek globalny.


22.11.2023 (środa)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

16.0016.50 SPOTKANIE PROMOCYJNE Z ALEKSANDRĄ KOPERDĄ, AUTORKĄ KSIĄŻKI „TERAZ POLSKI DIZAJN”  (ul. Zamoyskiego 52)

17.15–18.00  WYKŁAD: Kenzo Takada i jego projekty dla domu (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Kenzo Takada sprzedał swój dom mody Kenzo – w 1993 francuskiej firmie LVMH, jednak nigdy nie przestał tworzyć i jak sam twierdził, na emeryturze chciał zająć się dekoracja wnętrz,  to go przede wszystkim interesowało. Przez ponad 20 lat twórczości ostatnich lat powstało blisko dziesięć rożnych ‚kolaboracji” w sferze home design. Każda dała mu dużo satysfakcji. Wspólnie prześledzimy te najważniejsze.
Prowadząca: Anna Neneman. Producent audycji telewizyjnych, reportaży, wydarzeń modowych, pokazów modowych w Polsce i za granicą.  Założycielka telewizji o akcjach charytatywnych La Chaine Du Coeur, od 2003 roku związana ze stacją FashionTV, gdzie dziś obejmuje stanowisko producenta wykonawczego,  organizowała wszystkie zagraniczne pokazy mody projektantki Ewy Minge, prowadziła markę modową Maison Anoufa, wydawała miesięcznik FashionTV,  wspiera działalność artystyczną męża Ylan Anoufa, twórcy geometrycznych rzeźb misi AnoufaBear. Anna Neneman mieszkała ponad 15 lat w Paryżu, gdzie przyjaźniła się z Kenzo. Podczas prelekcji udostępni kilka ekskluzywnych materiałów filmowych z projektantem Kenzo Takada.

18.0019.30 GALERIA POMYSŁÓW DO WNĘTRZ. POLSKI PROJEKT (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prezentacje Firm partnerów oraz firm absolwentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu.

18.30-19.00 Monika Wdowin – prezentacja prac projektowych absolwentki SWP
Prowadząca: Od 2016 roku ściśle związana z branżą projektową i wykonawczą. W swoim portfolio poza licznymi projektami indywidualnymi, posiada setki wizualizacji i projektów łazienek robionych na zlecenie firmy Bomar 2, z którą współpracowała przez 3 lata. Od 2022 roku związana z firmą Excellent, gdzie w dziale Realizacji pod Klucz projektuje kompleksowo wykończenie mieszkań i domów, uczestnicząc jednocześnie w procesie nadzoru wykonawczego.

19.30–20.30 DEBATA: Organizacja pracy projektanta wnętrz – Debata studenci – absolwenci SWP „Jak dziś współpracować z klientem?”  (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Moderatorzy: mgr sztuki Alfred Marek, mgr sztuki Monika Mroczkowska


23.11.2023 (czwartek)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

WARSZTATY DLA SZKÓŁ
Obowiązuje rejestracja.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, datę oraz nazwę wydarzenia. Ilość osób na wykładach i warsztatach ograniczona.

11.00–13:15 WARSZTAT: Projekt mieszkania. Podstawy (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Prowadząca: mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik. Wykładowca w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz. Autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

13.20–15:35 WARSZTAT: Stylizacja dla każdego. Sprawdź się! (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Moda to już nie dziedzina dla pasjonatów, ale zjawisko, które dotyczy nas wszystkich. Moda ma swój aspekt psychologiczny, socjologiczny i jest ważnym elementem kultury i sztuki.
Tym razem na warsztatach stylizacji przyjrzymy się przede wszystkim temu, jak możemy z mody korzystać na co dzień, jak pracować z ubraniem, na które trendy warto zwrócić uwagę i co jest ponadczasową klasyką. Prosimy każdego z uczestników o przyniesienie kilku ubrań.
Prowadząca: projektantka mody Magdalena Kęskiewicz. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (specjalizacja PR i Reklama) oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Prowadzi autorskie warsztaty. Zajmuje się stylizacją sesji zdjęciowych. Interesuje się wszystkimi zjawiskami popkultury.

17.15 WERNISAŻ: Fotoprzestrzenie (ul. Zamoyskiego 52, parter)
Prezentacja najlepszych dyplomów Szkoły Kreatywnej Fotografii, Szkoły Wnętrz i  Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu.

18.30–19.15 – WYKŁAD: “The tiny house” – Living Big. INTERNATIONAL PHOTO & STYLE MEETUP (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
We will look at the Trend for living in smaller organised spaces, as more people choose a simpler more sustainable life, either alone or in a community. We will also look at what it is like to live in a small space and how we can adapt to it.
Prowadząca: Margaret Larmuth,Trendsetter and visual merchandiser
Swiss artist, journalist and VM specialist. She gained her extensive knowledge during her studies at Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) and Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). She supports creative ideas and conducts trend analyses and market research.
Lecturer at Cracow School of Art and Fashion Design.

19.15 PANEL DYSKUSYJNY Kreatywność Komunikacja Kooperacja – Poznajcie się!  (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Dla tych, którzy patrzą dalej i mierzą wyżej.
Spotkanie studentów i absolwentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, Szkoły Kreatywnej Fotografii oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Podczas panelu porozmawiacie o możliwościach współpracy przy realizacji sesji zdjęciowych dla różnych celów w tym do wspólnych publikacji w magazynach o różnych profilach. Porozmawiacie także o zmianach podyktowanych ekologią, projektowaniem 3D i sztuczną inteligencją. Będzie inspirująco!


24.11.2023 (piątek)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

11.30–12.30 WYKŁAD: Placemaking – sztuka w przestrzeni hoteli na przykładzie NYX Hotel Warsaw i Leonardo Hotels (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).

Prowadzący: Jacek Sosnowski, kurator-psychoanalityk. Prowadzi PRPGND (dawniej galeria Propaganda), kurator Polskiego Pawilonu na 18. Biennale Architektury w Wenecji, współorganizator Warsaw Gallery Weekend. Członek Sinthome Szkoła Psychoanalizy Lacanowskiej.

18.00–21.00 EVENT DLA PASJONATÓW MODY I STYLIZACJI. WYSTAWA KRAKOWSKICH SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH w Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61, Lokal na piętrze, naprzeciwko Sinsey’a)
Zapraszamy na wydarzenie w trakcie którego studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru  pokażą Ci jak w 5 minut zmienić Twój wybrany element stroju w autorski unikat. Nie zapomnij przynieść ubrania do personalizacji.

WYKŁADY/WARSZTATY PO UKRAIŃSKU
Obowiązuje rejestracja.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, datę oraz nazwę wydarzenia. Ilość osób na wykładach i warsztatach ograniczona.

17.1518.15 WYKŁAD: ABC aranżacji – jak łączyć różne kolory, kształty, tekstury we wnętrzach (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Na tym wykładzie poznasz tajemnice udanej aranżacji, dowiesz się o sposobach łączenia z pozoru nie pasujących dodatków, otworzysz się na nieskończone możliwości personalizacji wystroju! Prowadząca: dr Olga Novitskaya – Wykładowca, projektantka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Zakarpackiego Uniwersytetu Narodowego. Uzyskała tytuł doktora historii sztuki na Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka licznych publikacji na temat koloru, kompozycji i sztuki współczesnej.
18.20–19.00 WYKŁAD: Wpływ historii mody na dzisiejsze tendencje (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z różnymi epokami mody. Sylwetki z różnych okresów przygotowane przez projektantów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentują modelki i modele z kursu I’m Fashion.
Prowadząca: Irina Shchavinskaya. Stylistka, ekspertka mody z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży modowej, była modelka, prezenterka telewizyjna, prowadząca kursu dla modelek I’m Fashion.


25.11.2023 (sobota)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

18.3019.30 WYKŁAD: Analiza raportu o trendach na wiosnę 2024 – kolekcje, zjawiska, castingi, liczby, dane. Jak je czytać? Jak przełożyć je na kolekcję lub potrzeby własnej marki? (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Prowadzący: red. Marcin Świderek. Dziennikarz mody, wice naczelny i szef działu mody magazynu Elle. Doświadczenie zdobywał w takich tytułach jak Viva! i Viva! Moda, Fashion, Glamour oraz Harper’s Bazaar, gdzie również pełnił funkcję szefa działu mody. Gościnny wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Stały juror konkursów dla projektantów Łódź Young Fashion, KTW Fashion Week i Cracow Fashion Week.


26.11.2023 (niedziela)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

12.00–16.00 PORADY ARCHITEKTÓW (ul. Zamoyskiego 52, sala konferencyjna)
Otwarte dla szerokiej publiczności porady/spotkania z projektantami i architektami wnętrz. Konsultacje projektów i realizacji wnętrz.
Prowadzący: Amir Hassan. Projektant wnętrz, wykładowca Szkoły Wnętrz i Przestrzeni


PROGRAM IN EGLISH
CRACOW DESIGN DAYS 2023


20.11.2023 MONDAY

Free events.

16.15–16.45 LECTURE: What else don’t you know about interior design?
(Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
Lecturer: Monika Mroczkowska-Białasik, MA. Lecturer at the Interior Design School and the School of Creative Photography. Graduated from the Faculty of Architecture and the Faculty of Graphics (majoring in photography) at the Academy of Fine Arts in Cracow. She runs her own interior design studio. Author of many projects and realizations of restaurants, hotels, stores and private homes. She has presented her photographs in many collective and individual exhibitions.

16.50–19.15 VISUAL MERCHANDISING – AN IMPORTANT PROMOTIONAL AND SALES TOOL. GET TO KNOW VM FROM THE BASICS – A series of presentations by lecturers and graduates of the School of Visual Merchandising (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)


21.11.2023 TUESDAY

Free events.

18.15–19.30 LECTURE: HCL – Human Centric Lighting in theory, design and interior design (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)

The 108th Nobel Prize in Physiology-Medicine was awarded to three American scientists for their discoveries about the molecular mechanisms controlling day rhythms, or the 24-hour biological clock, in 2017. This research has a colossal impact on our understanding of the rank of lighting, and the possibility of creating human feelings and behavior in correlation with the design of the interior, including the lighting layer. The biological factors of our response to a lighting stimulus will be the axis tying together the topics of this lecture.

Lecturer: Wojciech Butryn, M.Sc. He graduated from the AGH University of Science and Technology, Faculty of Electrical Engineering, Automatics and Electronics. He has been associated with the lighting industry for many years. He was involved in the design of lighting, led the research-laboratory. Former lecturer at Interior Faculty of Cracow School of Art and Fashion Design

Currently, he specializes in product management processes from design concept through production preparation and launch in the Norwegian industrial group Glamox, which develops, manufactures and distributes professional lighting solutions for the global market.


22.11.2023 WEDNESDAY

Free events.

16.00–17.00 and 18.00–19.30  PRESENTATIONS of partner companies and graduate companies of the Interior Design School. Gallery of ideas for interiors. Polski Projekt  (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
Presentations by Partners and graduate brands of the School of Interiors Design and the School of Visual Merchandising.

17:15–18.00  LECTURE: Kenzo Takada and his designs for luxury homes (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
Kenzo Takada sold his fashion house Kenzo – in 1993 to the French company LVMH, but he never stopped designing. After retirement, he wanted to deal with interior design which was his main interest. He was concentrated in nearly ten different ‚collaborations’ in the sphere of home design in his last years. Each gave him a lot of satisfaction. The most important ones will be mentioned at the presentation.
Lecturer: Anna Neneman. She is a producer of television programs, documentaries, fashion events, fashion shows in Poland and abroad.  Founder of La Chaine Du Coeur charity action television, since 2003 she has been associated with the FashionTV, where today she holds the position of executive producer. She has organized all the foreign fashion shows of designer Ewa Minge, ran the fashion brand Maison Anoufa, published the monthly magazine FashionTV. She supports the artistic activities of her husband Ylan Anoufa, creator of geometric sculptures of AnoufaBear teddy bears. Anna Neneman lived for more than 15 years in Paris, where she was friends with Kenzo. During the lecture, she will share some exclusive footage with Kenzo Takada.


23.11.2023 THURSDAY

Free events.

WORKSHOPS FOR SCHOOLS
Registration is obligatory.
Please send your application to the following e-mail address: kursy@ksa.edu.pl giving your name, surname, date and time and the name of the event. Number of people at lectures and workshops limited.

11.00–13:15 WORKSHOP: Apartment design – basics (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
Lecturer: Monika Mroczkowska-Białasik, MA.
Lecturer at the Interior Design School and the School of Creative Photography. Graduated from the Faculty of Architecture and the Faculty of Graphics (majoring in photography) at the Academy of Fine Arts in Cracow. She runs her own interior design studio. Author of many projects and realizations of restaurants, hotels, stores and private homes. She has presented her photographs in many collective and individual exhibitions.

13.20–15:35 WORKSHOP: Fasion styling for everyone. (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
Fashion is no longer a field for enthusiasts, but a phenomenon that affects us all. Fashion has its psychological and sociological aspects and is an important element of culture and art.
This time at the fashion styling workshop we will look at how you can change your clothes in our everyday life, which trends are worth paying attention to and what are timeless classics. Every participant please bring some of your clothes.
Lecturer: fashion designer Magdalena Kęskiewicz. Graduate of the Faculty of Journalism and Social Communication at Jagiellonian University in Krakow (specializing in PR and Advertising) and the School of Artistic Fashion Design. She conducts original workshops. She is involved in styling photo shoots. She is interested in all phenomena of pop culture.

17.15 WERNISSAGE: Fotoprzestrzenie (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
Presentation of the best diplomas from the School of Creative Photography, the School of Interiors and Spaces and the School of Visual Merchandising.

18.30–19.15 LECTURE IN ENGLISH: “The tiny house” – Living Big. INTERNATIONAL PHOTO & STYLE MEETUP  
(Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
We will look at the Trend for living in smaller organised spaces, as more people choose a simpler more sustainable life, either alone or in a community. We will also look at what it is like to live in a small space and how we can adapt to it.
Lecturer: Margaret Larmuth,Trendsetter and visual merchandiser
Swiss artist, journalist and VM specialist. She gained her extensive knowledge during her studies at Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) and Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). She supports creative ideas and conducts trend analyses and market research. Lecturer at Cracow School of Art and Fashion Design.

19.15 PANEL DISCUSSION Creativity Communication Cooperation – Get to know each other! 
(Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
A meeting of students and graduates of the School of Interiors Design , the School of Creative Photography and the School of Fashion Design. During the panel, you will talk about opportunities to collaborate at photo sessions for various purposes including joint publications in magazines of different profiles. We will also talk about changes due to ecology, 3D design and artificial intelligence. It will be very inspiring meeting!
Lecturers: Rafał Idczak, Magdalena Kęskiewicz – lecturer of Cracow School of Art and Fashion Design.


24.11.2023 FRIDAY

Free events.

18.00–21.00 EVENT DLA PASJONATÓW MODY I STYLIZACJI. WYSTAWA KRAKOWSKICH SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH w Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61, Lokal na piętrze, naprzeciwko Sinsey’a)
Zapraszamy na wydarzenie w trakcie którego studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru  pokażą Ci jak w 5 minut zmienić Twój wybrany element stroju w autorski unikat. Nie zapomnij przynieść ubrania do personalizacji.

LECTURE / WORKSHOPS IN UKRAINIAN
Registration is obligatory.
Please send your application to the following e-mail address: kursy@ksa.edu.pl giving your name, surname, date and time and the name of the event. Number of people at lectures and workshops limited.

17.15–18.15 LECTURE: Lecture on how to combine different colors, shapes, textures in interiors (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
In this lecture you will learn the secrets of successful arrangement, learn about ways to combine seemingly incompatible accessories, open yourself to endless possibilities for personalizing the decor!
Lecturer: Dr Olga Novitskaya. Lecturer, designer, graduate of the Faculty of Fine Arts of Precarpathian National University. She received a doctorate in art history from the Lviv Academy of Arts. Author of numerous publications on color, composition and contemporary art.

18.20–19.00 LECTURE: The influence of fashion history on today’s trends. (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
At the workshop, participants will learn about different periods of fashion. Silhouettes from different periods prepared by designers of the Cracwo School of Art and Fashion Design will be presented by models from the I’m Fashion course.
Lecturer: Irina Shchavinskaya. Stylist, fashion expert with more than 20 years of experience in the fashion industry, former model, TV presenter, instructor of the I’m Fashion course for models.


25.11.2023 SATURDAY

Free events.

18.30–19.30 LECTURE:  Analysis of trends for spring 2024 – collections, phenomena, castings, numbers, data. How to read them? How to translate them into a collection or the needs of your own brand? (Zamoyskiego Street 52, Aula ground floor)
Lecturer: Marcin Swiderek. Fashion journalist, vice editor-in-chief, and head of the fashion section of Elle magazine. He gained experience in such magazines as Viva! i Viva! Moda, Fashion, Glamour, and Harper’s Bazaar, where he also was the head of the fashion department. Guest lecturer at the Academy of Fine Arts in Lodz. Permanent juror of competitions for designers Łódź Young Fashion, KTW Fashion Week, and Cracow Fashion Week.


26.11.2023 SUNDAY

Free events.

12.00–16.00 ARCHITECTS TALK (Zamoyskiego Street 52, conference room, ground floor)
Advice/meetings with interior designers and architects open to the general public. Consultations on interior design and implementation.
Lecturer: Amir Hassan, interior designer, lecturer at the Interior Design School.