LUDZIE

Zaprojektowani to szansa na spotkanie i odbycie warsztatów
z międzynarodowych osobowości zajmujących się dizajnem oraz wnętrzami.
Naszymi gośćmi byli m.in. Carol Morgan – międzynarodowa menadżerka
zajmująca się komunikacją designu i mody,
Drew Plunkett – światowej sławy specjalista od wnętrz komercyjnych,
prof. Marek Cecuła – wybitny specjalista od ceramiki,
Zuzanna Skalska – międzynarodowa trendwatcherka,
Oskar Zięta – projektant o światowej sławie,
dr Andrzej Śmiałek – projektant, laureat wielu nagród,
prof. Władysław Pluta – wybitny autor plakatu,
czy Agnieszka Polkowska – trendwatcherka, autorka bloga Trendspot.

 • Ba(Hons) Patrycja Chojnacka / 2021

  Absolwentka projektowania mody w Cambridge School of Art – Anglia Ruskin University. Ukończyła również St. Mary’s University w Londynie. Brała udział m.in. w Masterclass „Leadership and Sustainability” (Masterclass of Leadership with Anna Wintour – Vogue head editor).

 • KATARZYNA ZAJĄCZKOWSKA / 2021

  Wykładowca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Absolwentka SAPU oraz GWSH (kierunek Marketing i Zarządzanie). Projektowała ubrania dla wiodących marek odzieżowych w Polsce (MOHITO, HOUSE, RAVEL). Zajmuje się analizą trendów modowych oraz fashion marketingiem. Jest autorką podcastu i bloga Odpowiedzialna Moda, gdzie porusza tematy związane z zrównoważonym rozwojem, etyczną i ekologiczną modą.

 • ANNA MARIA ZYGMUNT / 2021

  Wykładowca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, stypendystka Donghua University w Szanghaju oraz stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa w dziedzinie Sztuk wizualnych (2018). Jej kolekcje pokazane były m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdyni, Budapeszcie (European Fashion Union) oraz na Litwie (festiwal VIRUS).

 • ZOLICH AGATA / 2021

  Absolwentka SAPU, swoją przygodę z projektowaniem komercyjnym rozpoczęła pracując dla marki 4F, później otwierając własną firmę jako stylistka i personal shopper pracowała z indywidualnymi klientami oraz markami z branży mody. Obecnie pracuje jako „Color and Material Designer” dla duńskiej marki Ecco Shoes, gdzie tworzy damsko – męską kolekcję athleisure oraz kolekcje dedykowane.

 • Monika Mroczkowska-Białasik / 2021

  Wykładowca w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Kreatywnej Fotografii . Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz  oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP.

 • MARGARET LARMUTH / 2021

  Margaret Larmuth jest szwajcarską specjalistką oraz wykładowcą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Pracowała i pracuje m.in. dla dużych firm jak Michelgroup (Szwajcaria). Niezwykle istotne są dla niej jakość i innowacyjność produktów. Swą szeroką wiedzę zdobyła studiując na Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) oraz Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). Pracowała również w Hiszpanii, Holandii oraz Turcji, gdzie angażowała się w wiele projektów. Wspiera kreatywne pomysły oraz zajmuje się prowadzeniem analiz dotyczących nowych trendów oraz badaniem rynku.

 • Alfred Marek / 2021

  Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW). Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Lutron USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).

 • Magda Kęskiewicz / 2021

  Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, 2007 (specjalizacja PR i Reklama) oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) w Krakowie, 2007. Od 2008 roku wykładowca (SAPU, SVM). Projektantka (kolekcja dyplomowa zakwalifikowana do finału konkursu Złota Nitka w Łodzi w 2007 oraz pokazywana w ramach pokazu towarzyszącego na konkursie Off Fashion w Kielcach w 2008), stylistka sesji zdjęciowych (publikowane w Eks Magazynie, Wysokich Obcasach i Mieście Kobiet oraz na portalach i blogach modowych w kraju i zagranicą). Artystka wizualna. Brała udział w wystawie Glas-a-porter w Roskilde w Danii w 2009, wystawie 2+2, w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu i w Bibliotece Śremskiej w 2017 roku. Autorka tekstów o modzie.

 • Katarzyna Sosenko / 2020

  Historyk sztuki, właścicielka krakowskiego antykwariatu Antyki Sosenko Galeria Home Decor

 • Maria Podobińska / 2020

  Projektantka wnętrz, autorka bloga Proste Wnętrze, który otrzymał nagrodę dla najlepszego bloga poświęconego tematyce wnętrz. Absolwentka Szkoły Wnętrz i Przestrzeni.

 • Lucia Benicka / 2020

  Kurator, manager kultury i fotografik, dyrektor Gallery of Spiš Artists w miejscowości Spišská Nová Ves. Stworzyła organizację Dom Fotografii, która zajmuje się prezentacją tej sztuki na Słowacji. Laureatka prestiżowej nagrody Martina Benki za projekt kulturalny „Northen England in Northern Slovakia“.

 • Bronisław Krzysztof / 2020

  Rzeźbiarz, dizajner. Od 25 lat jest designerem w firmie SISLEY Cosmetics. Wykonuje dla firmy projekty związane z kosmetykami i elementami do stylizacji wnętrz. Prace Bronisława Krzysztofa były pokazywane na ponad 40 wystawach indywidualnych oraz ponad 160 wystawach zbiorowych na świecie. Laureat wielu nagród, m.in. na Biennale Internazionale Dantesca w Rawennie.

 • Ewą Kowalewską-Kondrat (Harel) / 2020

  Uznana krytyk mody, autorka harelblog.pl, której teksty można znaleźć w najważniejszych magazynach mody w Polsce, jurorka konkursów projektowania mody.

 • Michał Zaczyński / 2020

  Uznany krytyk i dziennikarz zajmujący się modą, autor bloga michalzaczynski.com, juror konkursów, jego teksty można znaleźć w najważniejszych magazynach mody w Polsce.

 • Jan Leśniak / 2020

  Projektant mody, autor bloga poświęconego szyciu artystycznemu i książek o tej tematyce („O szyciu”, „Jak szyć”, „Szyjemy”), youtuber, właściciel Pracowni Jan Leśniak. Absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

 • Agnieszka Łakoma / 2020

  Plastyk Miasta Krakowa, artystka sztuk wizualnych, graficzka, malarka, autorka instalacji przestrzennych i obiektów. Autorka wzięła udział w ponad pięćdziesięciu wystawach w kraju i zagranicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. China Printmaking Museum, Reykjanes Art Museum, National Taiwan Museum of Fine Arts, w Muzeum Narodowym w Warszawie czy Bibliotece Jagiellońskiej.

 • dr Marek Nałęcz-Nieniewski / 2019

  Absolwent Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Doktorat uzyskał w 2001 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Wraz z żoną, Lucyną Nieniewską, brał udział w około 80 wystawach w kraju i za granicą (Feria Mundial de la Plata, Meksyk, 1974, Polens Kunstlerischer Silberschmuck, Wiedeń, 1977, Contemporary Jewellery the Amerikas, Australia, Europe and Japan, Kyoto, 1984, Kunst aus Krakau, Kolonia 1985, VII Międzynarodowa Wystawa Biżuterii, Jablonec, 1987, Od ascezy do emocji – wystawa indywidualna, Warszawa, Helsinki, 1994, Sukiennice, Galeria ZPAP – wystawa indywidualna, Kraków, 1999, Od koronek babuni do… – Galeria Stanko, Wrocław, 2000, I merletti della regina Bona, Instytut Polski wystawa indywidualna, Rzym, 2000).

 • Grzegorz Garcarz / 2019

  Wykładowca pracowni komputerowej (3DsMax), wystawiennictwa, kompozycji i perspektywy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział Architektury Wnętrz, kierunek Wystawiennictwo). Autor projektów wnętrz, biur i przestrzeni targowych. Jest czynnym projektantem wnętrz i projektantem plastycznym. Jego pasją oprócz projektowania wnętrz jest spadochroniarstwo wyczynowe.

 • Andrzej Peller / 2019

  Wykładowca kompozycji, rysunku oraz perspektywy. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową. Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

 • Małgorzata Bury / 2019

  Projektant wnętrz, absolwentka Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych, od kilku lat prowadzi autorską pracownię projektową, w której powstają projekty wnętrz prywatnych i publicznych.

 • Amir Hassan / 2019

  Zajmuję się projektowaniem wnętrz mieszkań, apartamentów, domów i rezydencji. Zakres oferowanych usług obejmuje poradę, koncepcję wnętrza, całościowy kompleksowy projekt oraz nadzór autorski. Elastyczność i indywidualne podejście do każdego wyzwania to priorytety mojej pracy. Projektując, kieruję się możliwością zastosowania nowoczesnych i naturalnych materiałów, które w połączeniu ze sztuką współczesną zapewniają przede wszystkim funkcjonalność a zarazem doznania estetyczne. W przeważającej większości powstają wnętrza nowoczesne, a odwołanie się do ponadczasowych znanych z historii stylów, uważam za efektowną inspirację. Moim przewodnim mottem jest dążenie wszelkimi środkami do uzyskania jasności form poszukując czystych i najprostszych rozwiązań.

 • Marzena Kolarz / 2019

  W roku 2007 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Dyplom magisterski w dwóch pracowniach: Fotografii Intermedialnej oraz Fotografii Reklamowej. Dyplom licencjacki w pracowni Klasycznych Tematów Fotograficznych. Od 2015 doktorantka Wydziału Sztuki w Krakowie. Od kilkunastu lat nauczyciel i wykładowca fotografii. Obecnie asystentka w Katedrze Multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz wykładowca w Krakowskich Szkołach Artystycznych.

 • LESYEUX / 2019

  Grupa LESYEUX to kreatywna współpraca pomiędzy włoska architektką, designerką Emma Scolari i artystą Zuzanna Niespor. Projekty LESYEUX powstają na skutek powiązania sposobów projektowania w designie i w sztuce współczesnej. Lesyeux został założony w 2016 roku, obecnie projektantki współpracują z firmami włoskimi, zajmują się wystrojem wnętrz, designem, projektują obiekty świetlne i instalacje multimedialne.
  Emma Scolari – architekt, designer, ukończyła politechnikę Mediolańską, od 15 lat prowadzi swoje studio architektoniczne Studio Emma Scolari.
  Zuzanna Niespor – artysta, designer, art director, ukończyła Poznańska Akademie Sztuk Pieknych, od lat uczy w Nowej Akademi Sztuk Pięknych NABA  w Madiolanie. Pracuje jako grafik i brand designer.

 • Piotr Pandyra / 2019

  W roku  2003 ukończył Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) w Krakowie. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierunek Edukacja artystyczna  w zakresie sztuk plastycznych. Obecnie doktorant w macierzystej uczelni. Swoje kolekcje, rysunki i obiekty prezentował na pokazach i wystawach w kraju i za granicą, między innymi  w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Chinach, USA, Portugalii, Francji.

 • Joanna Sieradzan / 2019

  Z wykształcenia projektantka, plastyk. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz. Założycielka marki Svarog Furniture, której meble czerpią z kultury naszych przodków, łącząc słowiańskie symbole i umiłowanie natury z nowoczesnym, funkcjonalnym dizajnem o niebanalnej formie. Premiera marki miała miejsce podczas mediolańskich targów „SaloneSatellite” w 2016 roku. W 2017 roku projekty Svarog Furniture zostały wyróżnione przez kuratorkę wystawy Marvę Griffin i znalazły się wśród 500 najlepszych projektów 20-lecia tego wydarzenia. Dotychczas jej meble zyskały nowych właścicieli m.in. we Francji, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, na Tajwanie.

 • Natalia Wieteska / 2019
  Natalia Wieteska jest projektantką wnętrz i mebli, absolwentką projektowania na łódzkiej ASP. Doświadczenie
  zdobywała również w czasie studiów na uczelni w Hiszpanii, a także w pracy w kilku polskich i zagranicznych
  pracowniach, m.in w Myo Interiors w Anglii. Jest kilkukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  oraz laureatką nagrody Red Dot Award: Design Concept 2017. Swoje projekty meblowe pokazywała na wystawach
  w Londynie i Mediolanie.
 • Piotr Bożyk / 2019

  dr hab. prof.  ASP. Prorektor ds. Nauki i Spraw Zagranicznych Wydziału Forum Przemysłowych ASP

 • prof. dr hab. Władysław Pluta / 2019

  Władysław Pluta kojarzony jest głównie z plakatem, jednak zajmuje się również grafiką książkową, projektowaniem czasopism, systemów identyfikacji wizualnej, folderów, znaków, a także grafiki artystycznej.

 • Jadwiga Husarska-Sobina

  Założycielka pracowni Husarska Design Studio, które zajmuje się projektowaniem produktów na potrzeby wdrożeń przemysłowych. Na swoim koncie ma ponad 80 wdrożeń w różnych gałęziach przemysłu, w tym w branży meblarskiej dla firmy Paged i Grupy Nowy Styl. Absolwentka i konsultantka na Wydziale Form Przemysłowych Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała design w Lahti Institute of Design w Finlandii oraz na uniwersytecie MOME w Budapeszcie. Laureatka licznych konkursów międzynarodowych, w tym RedDot 2017 oraz tegoroczna laureatka Dobry Wzór 2018.

 • Ada Nawrocka

  Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki w Politechnice Krakowskiej oraz Muenster School of Architecture. Jej edukacje architektoniczną poprzedzają studia prawnicze ukończone uzyskaniem tytułu magistra nauk prawnych w Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe jako prawnik i architekt zdobywała w kancelariach prawnych i biurach architektonicznych w Polsce, Szwajcarii i Niemczech. Aktualnie prowadzi własną praktykę projektową – „Ada Nawrocka Studio Architektury”. Ada zaangażowana jest również w pracę naukową, prowadzi badania, publikuje i przygotowuje pracę doktorską w temacie prawnych, polityczno – społecznych i estetyczno – kulturowych aspektów nowego paradygmatu projektowania urbanistycznego.

 • adwokat Aleksandra Nędzi-Marek

  Ukończyła prawo na Uniwersytecie Śląskim, następnie prawa człowieka i demokratyzację na Uniwersytetach w Sarajewie i Bolonii, gdzie następnie pracowała naukowo. Od 2014 roku członkini Krakowskiej Izby Adwokackiej. Na co dzień zajmuje się doradztwem prawnym osobom fizycznym, w tym cudzoziemcom oraz przedsiębiorcom. Włada biegle językiem angielskim oraz językami krajów byłej Jugosławii.

 • Monika Gawinecka

  Prowadzi sklep i atelier PatyNowy z meblami i dodatkami do domu, mieszczący się w Krakowie w klimatycznej willi z 1905 roku. Wierzy, że kolor zmienia wszystko. Zachęca swoich klientów do eksperymentowania z nim, organizując warsztaty kreatywne w willi PatyNowy m.in z tworzenia i łączenia kolorów we wnętrzach.
  Więcej na www.patynowy.pl

 • Konrad Winiarski

  Pasjonat druku 3d, który w tym zakresie realizuje się zawodowo. Pomysłodawca i realizator innowacyjnych w skali światowej rozwiązań technologicznych z zakresu zych. Obecnie współtworzy interdyscyplinarny zespół firmy ATMAT, którego celem jest rozwijanie nowych technologii oraz usprawnianie produkcji poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej, a przede wszystkim druku 3d.

 • GRZEGORZ GARCARZ

  Wykładowca pracowni komputerowej (3DsMax), wystawiennictwa, kompozycji i perspektywy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział Architektury Wnętrz, kierunek Wystawiennictwo). Autor projektów wnętrz, biur i przestrzeni targowych. Jest czynnym projektantem wnętrz i projektantem plastycznym. Jego pasją oprócz projektowania wnętrz jest spadochroniarstwo wyczynowe.

 • ADAM GROCH

  Projektant, przedsiębiorca. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Nagradzany w konkursach projektowych. Jednym z jego ostatnich wyróżnień jest przyznanie godła Must Have podczas Łódz Design Festival za projekt torby na kwiaty Bluma, oraz głównej nagrody w Terma Design Award 2016 za projekt grzejnika Hest.

 • Tomek Rygalik

  Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki; urodził się w Łodzi w 1976. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever,Dupont. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. Od 2012 prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. W 2011 był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE.

 • Gosia Rygalik

  Projektantka, urodziła się w Warszawie w 1982 r. W 2010 r. ukończyła Wydział Wzornictwa na ASP w Warszawie. Studiowała także w Danmarks Designskole. Pierwsze projektowe doświadczenia zawodowe zdobywała w Kopenhadze. Podczas studiów na ASP była członkiem platformy PG13, grupy studentów, realizującej projekty o charakterze eksperymentalnym, organizującej i biorącej udział w wystawach, konkursach i warsztatach projektowych, jak również projektach we współpracy z przemysłem. Podczas studiów magisterskich Gosia skoncentrowała się na food designie. Związek między jedzeniem a projektowaniem stanowi główny temat jej teoretycznych poszukiwań oraz zawodowej praktyki. W 2009 roku dołączyła do zespołu Studio Rygalik, a w 2012 została w Studiu partnerem.

 • IZABELA ŻAK

  Inicjator nowych i śmiałych rozwiązań we wnętrzach. Jak mało kto, zna się na kolorach, łączeniach faktur oraz różnych połysków. Od ponad 7 lat zawodowo związana z firmą Flügger. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z architektami oraz dekoratorami wnętrz. Służy pomocą i radą, nie tylko jako wizjoner ale również praktyk. Miłośniczka architektury i designu. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu nowości produktowych, ich zastosowania oraz użyteczności.

  flugger.pl
  fluggerdesign.pl

 • Monika Harłacz

  Wykładowca autorskiego programu z zakresu visual merchandisingu oraz stylizacji i tendencji w modzie w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Z wykształcenia absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz SAPU. Uczestniczka kursu stylizacji w EAS w Łodzi. (Europejska Akademia Stylizacji w Łodzi). Z doświadczenia wieloletni praktyk z zakresu działań związanych z visual merchandisingiem, stylizacją oraz wykładowca, trener i twórca autorskich programów szkoleniowych. Była manager ds. visual merchandisingu, obecnie właścicielka firmy MHSHOWROOM, która od 2006 roku aktywnie działa na rynku w obszarze visual merchandisingu, stylizacji sesji zdjęciowych i pokazów mody oraz szkoleń i konsultacji.

 • Alfred Marek

  Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP. Od 1979 wykonuje projekty wnętrz, grafiki użytkowej i produktu. Laureat głównych nagród w ogólnopolskich konkursach Whirlpool. Od 2004 roku wykładowca w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Inicjator wydarzenia „Zaprojektowani” 2014.

  www.alfredmarek.pl

 • Janusz Seweryn / 2016

  Od roku 1984 związany z Wydziałem Form Przemysłowym ASP w Krakowie, obecnie jako stały wykładowca w Pracowni Rozwoju Nowego Produktu oraz wykładowca przedmiotu Prawo Własności Intelektualnej. Od roku 2004 kierownik laboratorium Warsztatów Badawczo Projektowych WFP. Wykładowca kontraktowy na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej na Podyplomowym Studium Architektury Wnętrz i Wzornictwa w Gliwicach. Wielokrotnie powoływany, występował jako biegły z zakresu naruszeń praw autorskich i prawa własności przemysłowej. Zajmuje się projektowaniem produktu, mebli unikatowych i architektury wnętrz samodzielnie i w różnych zespołach projektowych.

 • prof. Marek Liskiewicz / 2016

  Projektant wzornictwa przemysłowego. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Profesor ASP, pracownik naukowo dydaktyczny WFP, kierownik Pracowni Rozwoju Nowego produktu, w latach 1999 – 2005 pełnił funkcję prodziekana. Od ukończenia studiów zawodowo zajmuje się projektowaniem wzornictwa przemysłowego. Założyciel i współwłaściciel studia projektowego TRIADA DESIGN specjalizującego się w projektowaniu produktu, projektowaniu grafiki użytkowej, modelowaniu i prototypowaniu. „Designer Roku 2011” – tytuł przyznany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

 • prof. Piotr Bożyk / 2016

  dr hab. prof. ASP. Prorektor ds. Nauki i Spraw Zagranicznych Wydziału Forum Przemysłowych ASP

 • WOJCIECH MORSZTYN / 2016

  Niedawny absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie robi błyskawiczną karierę, o czym świadczą międzynarodowe nagrody. Otrzymał A’Design Awards w Mediolanie za projekt mebla OIIIO (2014-2015), a także A’Design Awards za projekt mebla Tero (2015-2016). Niedawno OIIIO dostał niezwykle prestiżową nagrodę Red Dot, którą projektant odbierze w tym miesiącu w Singapurze.

 • Paweł Grobelny / 2016

  Projektant, kurator wystaw i wykładowca. Studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. Był stypendystą Rządu Francuskiego w Paryżu, programu ”Casa de Velazquez” w Madrycie, programu  ”Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz programu ”Residency Unlimited” w Nowym Jorku. Jego prace można było oglądać między innymi podczas Vienna Design Week, Paris Design Week, Tokyo Design Week oraz Seoul Design Olympiad.

 • Dorota Koziara / 2016

  Dorota Koziara to designer, artysta, architekt wnętrz, dyrektor artystyczny, kurator wystaw. W swoim dorobku ma między innymi projekty wnętrz dla przodujących w dziedzinie designu firm, takich jak: Alessi, Swatch, Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje między innymi dla firm: Christian Dior, Hermes, Swarovski, Fiat, Redd’s, Du Pont czy Tubądzin. Studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała ze słynnym Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Od 2005 główną siedzibą jej studia jest Mediolan.

 • Zuzanna Skalska

  Analityk trendów ds. Dizajnu, innowacji i biznesu | 360Inspiration. Karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent. Od 2007 roku Zuzanna operuje w ramach własnej marki 360 Inspiration. Jest autorką serii książek o trendach – 360˚Trend Reports, nagrodzonych Red Dot Design Awards 2009. Zuzanna jest wykładowcą na Uniwersytecie TU/e w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Przez 7 lat była członkiem zarządu corocznej imprezy miejskiej Dutch Design Week (DDW), gdzie teraz zajmuje stanowisko członka rady doradczej dla Capital D. Jest doradcą ds. innowacji i designu dla polskich i holenderskich instytucji rządowych.

   

 • Łobzowska Studio

  Łobzowska Studio jest kolektywem artystyczno — projektowym, w którym pracują m.in. graficy, fotografowie, projektanci wzornictwa oraz specjaliści od reklamy i tworzenia stron www. Praca w tak szerokim zespole daje możliwość realizowania kreatywnych i nowatorskich projektów. Łobzowska Studio to od niedawna również marka ciekawych przedmiotów użytkowych i limitowanych serii prac graficznych.

  www.lobzowskastudio.pl

 • Władysław Pluta

  Władysław Pluta kojarzony jest głównie z plakatem, jednak zajmuje się również grafiką książkową, projektowaniem czasopism, systemów identyfikacji wizualnej, folderów, znaków, a także grafiki artystycznej

 • Carol Morgan

  Projektantka tkanin i wykładowca na BA Fashion Communication i Promotion Course w Central Saint Martins, London. Prowadzi praktykę zawodową w zakresie Global Trend Tracking, Fashion Marketing i Design Consulting. W Europie współpracuje z dużymi sieciami handlowymi jako projektant i konsultant marketingu, działa w branży modowej, bankowej, w zakresie doradztwa w komunikacji, strategii marki i trendów. Odgrywa kluczowe role w firmach wprowadzających nowe marki na brytyjski rynek. Jest prelegentem wielu międzynarodowych konferencji, wykłada gościnnie na wielu uniwersytetach na całym świecie. Interesuje się innymi kulturami oraz czynnikami kształtującymi modę i dizajn na świecie.

 • Justyna Podczasi

  Projektantka wnętrz, stoisk komercyjnych, grafik 3D

 • Oskar Zięta

  Jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych na świecie polskich projektantów. Laureat licznych nagród, m.in. Audi-Mentorpreis by A&W 2011, prestiżowej Red Dot Award 2008, DMY za innowację procesu produkcyjnego 2008, YDMI 2008, „Dobry wzór” 2009. W 2009 roku otrzymał nagrodę Niemieckiej Rady Wzornictwa. Zdobywca Schweizer Design Preis 2008 oraz Materialica 2009. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Prowadzi biuro projektowe Zieta Prozessdesign.

 • Monika Mroczkowska-Białasik

  Wykładowca projektowania wnętrz i fotografii w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz fotografii architektury i eksperymentalnej w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz, autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

 • Mornika Grojec

  Projektantka wnętrz, designerka, specjalista od szeroko rozumianej komunikacji wizualnej. Fascynacja formami wzornictwa przemysłowego skierowała ją również w stronę projektowania mebli i przedmiotów użytkowych. Dyplom projektanta wnętrz uzyskała w 2012 roku i tuż po nim otworzyła własną pracownię projektową KWADRAT DESIGN STUDIO. Pracownia ta powstała z potrzeby kreowania przestrzeni i tworzenia niepowtarzalnych miejsc i rzeczy, specjalizując się zarówno w formach użyteczności publicznej jak i prywatnej. Jej właścicielka to niepoprawna entuzjastka chodzenia na boso, długiego snu i pracy po nocach. Powtarzając za Miesem van der Rohe twierdzi, że Bóg tkwi w szczegółach i doszukuje się doskonałości w drobiazgach. Kocha psy i małe dzieci.

 • Małgorzata Markiewicz

  Prowadzi autorskie warsztaty eksperymentalne w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Pracownię Przestrzeni i Barwy w Szkole Visual Merchandisingu. Artystka, tworzy obiekty, fotografie, filmy, instalacje. W latach 1999 – 2004 studentka krakowskiej ASP na Wydziale Rzeźby, obecnie doktorantka tegoż wydziału. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych ( m.in. w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, ale także w Niemczech, we Włoszech, Szwecji, Finlandii, Portugalii, Słowenii) i indywidualnych (m.in. w Krakowie, Poznaniu, Warszawie oraz w Kopenhadze, Cleveland USA, Londynie, Rzymie).

 • Marek Cecuła

  Artysta, ceramik, pedagog i kurator.

 • Magdalena Falkiewicz

  Absolwentka wzornictwa i architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Szkoły Projektowania Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Studiowała również na Eesti Kunstiakadeemia w Tallinnie. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem produktu.

 • Agnieszka Polkowska

  Z wykształcenia projektant wzornictwa, z powołania trendwatcher. Doktorantka gdańskiej ASP. Naukowo i zawodowo zajmuje się obserwacją trendów w dziedzinach mody i designu. Tej tematyce poświęciła eksperckiego bloga TRENDSPOT. Redaktor portalu Trendtabletzałożonego z inicjatywy Lidewij Edelkoort. Członkini zespołu badawczego Infraviolet. Autorka artykułów naukowych oraz tekstów i komentarzy eksperckich publikowanych m.in. w „Polityce”, „SEZONIE”, „Fashion Magazine” i na platformie „Fashion Post”. Teorię w praktykę przekuwa na stanowisku Head of Trends w kreatywnym kolektywie POP UP GRUPA. Zasiada w kapitule nagrody HUSH Selected.

 • Drew Plunkett

  Drew Plunkett ukończył Royal College of Art, pracował jako projektant wnętrz w Londynie i Glasgow. Był dziekanem Wydziału Projektowania Wnętrz w Glasgow School of Art, a do 2010 roku uczy również w Australii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Niedawno ukończył serię książek o projektowaniu sklepów, barów, restauracji, hoteli i biur. Obecnie pracuje nad książką, w której śledzi ewolucję projektowania brytyjskich wnętrz od 1950 roku do chwili obecnej.

 • Andrzej Śmiałek

  Jest współautorem większości projektów realizowanych przez Ergo Design, laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym: „Teraz Polska” w latach 1994 i 2003 za projekty krajalnicy Alexis typu 49 i odkurzacza Profi 1, Medalu Europejskiego dla kasy fiskalnej Elzab Delta przyznanego przez Komitet Integracji Europejskiej i Business Centre Club, pięciu nagród „Dobry Wzór” przyznanych w latach 2011 i 2012, m.in. za wózek dziecięcy Corvet, a także TOP DESIGN Award 2013 za odkurzacz VC6000.

 • Maria Podobińska-Tuleja

  Absolwentka Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych oraz Wydziału Inżynierii Lądowej na Politechnice Krakowskiej. Kilka lat pracowała jako inżynier budownictwa, by w końcu odważyć się robić to, co chciała od zawsze – projektować wnętrza. Proste Wnętrze to jej Autorska Pracowania, która powstała w roku 2014. To również blog, któremu Maria poświęca wiele czasu i serca, aby móc podzielić się swoją wiedzą oraz spostrzeżeniami na temat wydarzeń ze świata architektury i designu. Prywatnie jest miłośniczką aktywnego  spędzania czasu, podróży małych i dużych oraz dobrze zaparzonej  kawy.