LUDZIE

Zaprojektowani to szansa na spotkanie i odbycie warsztatów
z międzynarodowych osobowości zajmujących się dizajnem oraz wnętrzami.
Naszymi gośćmi byli m.in. Carol Morgan – międzynarodowa menadżerka
zajmująca się komunikacją designu i mody,
Drew Plunkett – światowej sławy specjalista od wnętrz komercyjnych,
prof. Marek Cecuła – wybitny specjalista od ceramiki,
Zuzanna Skalska – międzynarodowa trendwatcherka,
Oskar Zięta – projektant o światowej sławie,
dr Andrzej Śmiałek – projektant, laureat wielu nagród,
prof. Władysław Pluta – wybitny autor plakatu,
czy Agnieszka Polkowska – trendwatcherka, autorka bloga Trendspot.

  • Iza Cichocka-Mycek

    Dyrektor kreatywny marki BYTOM i wykładowca VM w Szkole Visual. Od kilkunastu lat ściśle związana z branżą odzieżową. Pracowała dla takich marek jak Vistula, Ochnik, Replay, Murphy and Nye. Tworzyła kostiumy do przedstawień teatralnych i stylizacje do magazynów lifestylowych.  Jej pasją już od najmłodszych lat jest moda i Visual merchandising. Należy do grona szczęśliwców, którzy łączą pasję z pracą zawodową.

  • Monika Wdowin

    Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych na wydziale Wnętrz i Przestrzeni. Od
    2016 roku ściśle związana z branżą projektową i wykonawczą. W swoim portfolio poza
    licznymi projektami indywidualnymi, posiada setki wizualizacji i projektów łazienek
    robionych na zlecenie firmy Bomar 2, z którą współpracowała przez 3 lata. Od 2022 roku
    związana z firmą Excellent, gdzie w dziale Realizacji pod Klucz projektuje kompleksowo
    wykończenie mieszkań i domów, uczestnicząc jednocześnie w procesie nadzoru
    wykonawczego.

  • Magdalena Janus-Wiśniewska

    Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU oraz Szkoły Visual Merchandisingu.  Swoją ścieżkę kariery jako VM rozpoczęła w firmie LPP, aktualnie współpracuje z marką Adidas.  Pasja do programów graficznych, która zrodziła w się w czasie nauki w szkole na dzień dzisiejszy pozwala jej działać również jako grafik freelancer.

  • Jacek Sosnowski

    Kurator-psychoanalityk. Prowadzi PRPGND (dawniej galeria Propaganda), kurator Polskiego Pawilonu na 18. Biennale Architektury w Wenecji, współorganizator Warsaw Gallery Weekend. Członek Sinthome Szkoła Psychoanalizy Lacanowskiej.

  • Anna Neneman

    Producentka audycji telewizyjnych, reportaży, wydarzeń modowych, pokazów modowych w Polsce i za granicą.  Założycielka telewizji o akcjach charytatywnych La Chaine Du Coeur, od 2003 roku związana ze stacją FashionTV, gdzie dzis obejmuje stanowisko producenta wykonawczego, organizowała wszystkie zagraniczne pokazy mody projektantki Ewy Minge, prowadziła markę modową Maison Anoufa, wydawała miesięcznik FashionTV, wspiera działalność artystyczną męża Ylan Anoufa, twórcy geometrycznych rzeźb misi AnoufaBear. Anna Neneman mieszkała ponad 15 lat w Paryżu, gdzie przyjaźniła się z Kenzo.

  • Aleksandra Koperda

    Animatorka kultury, historyczka sztuki, dziennikarka, kuratorka, autorka książek o dizajnie „Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie” oraz „Dizajn miejsc codziennych”, od 2016 roku prowadzi „Hygge Blog”, gdzie opowiada o inspirujących ludziach – projektantach, dizajnerach, artystach, rzemieślnikach – i o wnętrzach, w których żyją, o dizajnie pisze m.in dla Vogue i Architectural Digest, mieszka w Krakowie.

  • MARGARET LARMUTH

    Margaret Larmuth jest szwajcarską specjalistką oraz wykładowcą w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Pracowała i pracuje m.in. dla dużych firm jak Michelgroup (Szwajcaria). Niezwykle istotne są dla niej jakość i innowacyjność produktów. Swą szeroką wiedzę zdobyła studiując na Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) oraz Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). Pracowała również w Hiszpanii, Holandii oraz Turcji, gdzie angażowała się w wiele projektów. Wspiera kreatywne pomysły oraz zajmuje się prowadzeniem analiz dotyczących nowych trendów oraz badaniem rynku.

  • Patrycja Dziewit

    Stylistka i właścicielka marki Drugi Sort, second handu oferującego także dropy upcycling stworzone przez projektantów, połączonego z mini galerią sztuki, pokazującą w swojej przestrzeni krakowskich artystów. Jako stylistka ma na swoim koncie publikacje między innymi w Vogue Portugal, Contributor Magazine czy Kaltblut Magazine. Komercyjnie współprace to między innymi TVN, W.Kruk czy Reserved.

  • Dr Olga Nowicka

    Pedagog, projektant, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Karpackiego Uniwersytetu Narodowego. Uzyskała doktorat z historii sztuki na Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor licznych publikacji z zakresu koloru, kompozycji i sztuki współczesnej.

  • Wojciech Butryn

    Ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki. Od wielu lat związany z branżą oświetleniową. W trakcie swej kariery zawodowej zajmował się projektowaniem oświetlenia, kierował zespołem badawczo-laboratoryjnym oraz techniczno-wdrożeniowym. Obecnie specjalizuje się w procesach zarządzania produktem od koncepcji konstrukcyjnej, poprzez proces przygotowania do produkcji aż po wprowadzenie na rynek i obsługę marketingową.

  • Krystian Cielecki

    Dyplomowany projektant i dekorator wnętrz, specjalistą ds. VM, a także Manager Operacji Sklepowy i absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych. Od 12 lat ściśle związany z branżą retail. Pracował dla takich marek jak Zara, LPP, Esprit, Cross Jeans.

  • Rafał Idczak

    Artysta posiadający dyplom w dziedzinie fotografii i ceramiki artystycznej, zajmujący się szeroko pojętymi sztukami wizualnymi. Na co dzień malarz, grafik, fotograf. Poza sztukami klasycznym zajmuje się także grafiką komputerową m.in.: retuszem, projektowaniem wektorowym, montażem wideo, grafiką 3D czy projektowaniem UI/UX.
    Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, a także tworzy własne utwory literackie. Artysta-freelancer, podejmujący się wielu wyzwań i projektów, bez względu na motyw przewodni i stopień trudności w danym przedsięwzięciu.

  • Marcin Świderek

    Dziennikarz mody, wice naczelny i szef działu mody magazynu Elle. Doświadczenie zdobywał w takich tytułach jak Viva! i Viva! Moda, Fashion, Glamour oraz Harper’s Bazaar, gdzie również pełnił funkcję szefa działu mody. Gościnny wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Stały juror konkursów dla projektantów Łódź Young Fashion, KTW Fashion Week i Cracow Fashion Week.

  • Monika Mroczkowska-Białasik

    Wykładowca w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Kreatywnej Fotografii . Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz  oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP.

  • Alfred Marek

    Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW). Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Lutron USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).

  • Amir Hassan

    Zajmuję się projektowaniem wnętrz mieszkań, apartamentów, domów i rezydencji. Zakres oferowanych usług obejmuje poradę, koncepcję wnętrza, całościowy kompleksowy projekt oraz nadzór autorski. Elastyczność i indywidualne podejście do każdego wyzwania to priorytety mojej pracy. Projektując, kieruję się możliwością zastosowania nowoczesnych i naturalnych materiałów, które w połączeniu ze sztuką współczesną zapewniają przede wszystkim funkcjonalność a zarazem doznania estetyczne. W przeważającej większości powstają wnętrza nowoczesne, a odwołanie się do ponadczasowych znanych z historii stylów, uważam za efektowną inspirację. Moim przewodnim mottem jest dążenie wszelkimi środkami do uzyskania jasności form poszukując czystych i najprostszych rozwiązań.

  • Irina Shavinska

    Stylistka, ekspertka mody z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży modowej, w przeszłości modelka, prezenterka telewizyjna, lider kursu I’m Fashion Models

  • Magda Kęskiewicz

    Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, 2007 oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) w Krakowie, 2007. Od 2008 roku wykładowca (SAPU, SVM, SKF). Projektantka (kolekcja dyplomowa zakwalifikowana do finału konkursu Złota Nitka w Łodzi w 2007 oraz pokazywana w ramach wydarzenia Off Fashion w Kielcach w 2008 oraz Future w Poznaniu, 2007), stylistka sesji zdjęciowych. Artystka wizualna. Brała udział w wystawie Glas-a-porter w Roskilde w Danii w 2009, wystawie 2+2, w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu i w Bibliotece Śremskiej w 2017 roku. Dziennikarka. Autorka tekstów o modzie. Od 2009 roku prowadzi autorskie warsztaty propagujące modę odpowiedzialną. Interesuje się wszystkimi zjawiskami popkultury.

  • Marta Małoszyc

    Z Zakładami Ceramicznymi „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. związana od 2004 roku. Pracę zaczynała jako projektant kształtów i dekoracji. W latach 2008-2017 zajmowała się promocją ręcznie wykonywanych i malowanych przy użyciu stempli i pędzli naczyń, znajdujących się w ofercie Zakładów. W roku 2018 powróciła do projektowania. Od 2022 jest Głównym Projektantem i Kierownikiem Artystycznym w ZC „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. gdzie wraz z grupą Projektantek Dekoracji tworzą wzornictwo, równolegle dbając o tradycję bolesławieckiej kamionki i wytyczają jej nowe trendy. Marta swoją pasję do ceramiki uwidacznia również w unikatowych, głównie szamotowych formach rzeźbiarskich i naczyniowych, w których „łamie„ ceramiczne zasady.

     

  • Marco Mazzei
  • Magdalena Chmielek

    Urodzona w 1992 roku. Wykładowca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Ukończyła Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom magisterski uzyskała w Pracowni Drzeworytu prof. Bogdana Migi. Zajmuje się grafiką warsztatową (linoryt, drzeworyt), malarstwem, techniką kolażu i instalacji. Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

  • dr Agnieszka Łakoma

    Plastyk Miasta Krakowa, artystka sztuk wizualnych, graficzka, malarka, autorka instalacji przestrzennych i obiektów. Autorka wzięła udział w ponad pięćdziesięciu wystawach w kraju i zagranicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. China Printmaking Museum, Reykjanes Art Museum, National Taiwan Museum of Fine Arts, w Muzeum Narodowym w Warszawie czy Bibliotece Jagiellońskiej.

  • Aneta Wądrzyk

    Manager projektów związanych z promocją kultury, sztuki oraz działań społecznych. Autorka i koordynatorka licznych działań marketingowych i rozwiązań innowacyjnych, które zostały wdrożone i powielone przez inne instytucje. Twórca programów nowatorskich w zarządzaniu instytucjami kultury. Wdrożeniowiec autorskich projektów do budowania strategii rozwoju promocji regionów. Twórca dynamicznych i profesjonalnych zespołów projektowych. Skuteczne zarządzanie personelem przez autorskie schematy organizacyjne oparte na wieloletnim doświadczeniu w zarządzaniu instytucjami. Obecnie Dyrektor ds.inwestycji i eksploatacji Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie

  • prof. Agata Pankiewicz

    Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie. Od 2010 roku profesor ASP w Krakowie, od 1998 roku prowadzi autorską Pracownię Fotografii na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie
    Zajmuje się fotografią i projektowaniem. Jest współautorką (z Marcinem Przybyłko) esejów fotograficznych i współredaktorką książek: underconstructed.pl, Clops galicyjski / Galicja. Opowiadać dalej?, Hawaikum. W poszukiwaniu istoty piękna, Smart Obiekt. Mimowolne perwersje rzeczy, Nieswojość.
    Współpracuje z Triennale Architektury w Krakowie (od 2002), Miesiącem Fotografii w Krakowie, Muzeum Fotografii MUFO w Krakowie, Instytutem Sztuki PAN, Instytutem Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2022 tworzy projekt art. „Lampia”.

  • Roger Cooper

    British Architect and designer who has established his practice in Budapest, dedicated to the creation of unique spaces of excelling quality and craftsmanship, reorientdesign.com

  • prof. dr hab. Władysław Pluta

    Władysław Pluta kojarzony jest głównie z plakatem, jednak zajmuje się również grafiką książkową, projektowaniem czasopism, systemów identyfikacji wizualnej, folderów, znaków, a także grafiki artystycznej.

  • Ba(Hons) Patrycja Chojnacka

    Absolwentka projektowania mody w Cambridge School of Art – Anglia Ruskin University. Ukończyła również St. Mary’s University w Londynie. Brała udział m.in. w Masterclass „Leadership and Sustainability” (Masterclass of Leadership with Anna Wintour – Vogue head editor).

  • KATARZYNA ZAJĄCZKOWSKA

    Wykładowca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Absolwentka SAPU oraz GWSH (kierunek Marketing i Zarządzanie). Projektowała ubrania dla wiodących marek odzieżowych w Polsce (MOHITO, HOUSE, RAVEL). Zajmuje się analizą trendów modowych oraz fashion marketingiem. Jest autorką podcastu i bloga Odpowiedzialna Moda, gdzie porusza tematy związane z zrównoważonym rozwojem, etyczną i ekologiczną modą.

  • ANNA MARIA ZYGMUNT

    Wykładowca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, stypendystka Donghua University w Szanghaju oraz stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa w dziedzinie Sztuk wizualnych (2018). Jej kolekcje pokazane były m.in. w Krakowie, Warszawie, Gdyni, Budapeszcie (European Fashion Union) oraz na Litwie (festiwal VIRUS).

  • ZOLICH AGATA

    Absolwentka SAPU, swoją przygodę z projektowaniem komercyjnym rozpoczęła pracując dla marki 4F, później otwierając własną firmę jako stylistka i personal shopper pracowała z indywidualnymi klientami oraz markami z branży mody. Obecnie pracuje jako „Color and Material Designer” dla duńskiej marki Ecco Shoes, gdzie tworzy damsko – męską kolekcję athleisure oraz kolekcje dedykowane.

  • Katarzyna Sosenko

    Historyk sztuki, właścicielka krakowskiego antykwariatu Antyki Sosenko Galeria Home Decor

  • Maria Podobińska

    Projektantka wnętrz, autorka bloga Proste Wnętrze, który otrzymał nagrodę dla najlepszego bloga poświęconego tematyce wnętrz. Absolwentka Szkoły Wnętrz i Przestrzeni.

  • Lucia Benicka

    Kurator, manager kultury i fotografik, dyrektor Gallery of Spiš Artists w miejscowości Spišská Nová Ves. Stworzyła organizację Dom Fotografii, która zajmuje się prezentacją tej sztuki na Słowacji. Laureatka prestiżowej nagrody Martina Benki za projekt kulturalny „Northen England in Northern Slovakia“.

  • Bronisław Krzysztof

    Rzeźbiarz, dizajner. Od 25 lat jest designerem w firmie SISLEY Cosmetics. Wykonuje dla firmy projekty związane z kosmetykami i elementami do stylizacji wnętrz. Prace Bronisława Krzysztofa były pokazywane na ponad 40 wystawach indywidualnych oraz ponad 160 wystawach zbiorowych na świecie. Laureat wielu nagród, m.in. na Biennale Internazionale Dantesca w Rawennie.

  • Ewa Kowalewska-Kondrat (Harel)

    Uznana krytyk mody, autorka harelblog.pl, której teksty można znaleźć w najważniejszych magazynach mody w Polsce, jurorka konkursów projektowania mody.

  • Michał Zaczyński

    Uznany krytyk i dziennikarz zajmujący się modą, autor bloga michalzaczynski.com, juror konkursów, jego teksty można znaleźć w najważniejszych magazynach mody w Polsce.

  • Jan Leśniak

    Projektant mody, autor bloga poświęconego szyciu artystycznemu i książek o tej tematyce („O szyciu”, „Jak szyć”, „Szyjemy”), youtuber, właściciel Pracowni Jan Leśniak. Absolwent Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

  • dr Marek Nałęcz-Nieniewski

    Absolwent Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Doktorat uzyskał w 2001 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Wraz z żoną, Lucyną Nieniewską, brał udział w około 80 wystawach w kraju i za granicą (Feria Mundial de la Plata, Meksyk, 1974, Polens Kunstlerischer Silberschmuck, Wiedeń, 1977, Contemporary Jewellery the Amerikas, Australia, Europe and Japan, Kyoto, 1984, Kunst aus Krakau, Kolonia 1985, VII Międzynarodowa Wystawa Biżuterii, Jablonec, 1987, Od ascezy do emocji – wystawa indywidualna, Warszawa, Helsinki, 1994, Sukiennice, Galeria ZPAP – wystawa indywidualna, Kraków, 1999, Od koronek babuni do… – Galeria Stanko, Wrocław, 2000, I merletti della regina Bona, Instytut Polski wystawa indywidualna, Rzym, 2000).

  • Grzegorz Garcarz

    Wykładowca pracowni komputerowej (3DsMax), wystawiennictwa, kompozycji i perspektywy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział Architektury Wnętrz, kierunek Wystawiennictwo). Autor projektów wnętrz, biur i przestrzeni targowych. Jest czynnym projektantem wnętrz i projektantem plastycznym. Jego pasją oprócz projektowania wnętrz jest spadochroniarstwo wyczynowe.

  • Andrzej Peller

    Wykładowca kompozycji, rysunku oraz perspektywy. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową. Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

  • Małgorzata Bury

    Projektant wnętrz, absolwentka Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych, od kilku lat prowadzi autorską pracownię projektową, w której powstają projekty wnętrz prywatnych i publicznych.

  • Marzena Kolarz

    W roku 2007 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Dyplom magisterski w dwóch pracowniach: Fotografii Intermedialnej oraz Fotografii Reklamowej. Dyplom licencjacki w pracowni Klasycznych Tematów Fotograficznych. Od 2015 doktorantka Wydziału Sztuki w Krakowie. Od kilkunastu lat nauczyciel i wykładowca fotografii. Obecnie asystentka w Katedrze Multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz wykładowca w Krakowskich Szkołach Artystycznych.

  • LESYEUX

    Grupa LESYEUX to kreatywna współpraca pomiędzy włoska architektką, designerką Emma Scolari i artystą Zuzanna Niespor. Projekty LESYEUX powstają na skutek powiązania sposobów projektowania w designie i w sztuce współczesnej. Lesyeux został założony w 2016 roku, obecnie projektantki współpracują z firmami włoskimi, zajmują się wystrojem wnętrz, designem, projektują obiekty świetlne i instalacje multimedialne.
    Emma Scolari – architekt, designer, ukończyła politechnikę Mediolańską, od 15 lat prowadzi swoje studio architektoniczne Studio Emma Scolari.
    Zuzanna Niespor – artysta, designer, art director, ukończyła Poznańska Akademie Sztuk Pieknych, od lat uczy w Nowej Akademi Sztuk Pięknych NABA  w Madiolanie. Pracuje jako grafik i brand designer.

  • Piotr Pandyra

    W roku  2003 ukończył Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU) w Krakowie. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierunek Edukacja artystyczna  w zakresie sztuk plastycznych. Obecnie doktorant w macierzystej uczelni. Swoje kolekcje, rysunki i obiekty prezentował na pokazach i wystawach w kraju i za granicą, między innymi  w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Chinach, USA, Portugalii, Francji.

  • Joanna Sieradzan

    Z wykształcenia projektantka, plastyk. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz. Założycielka marki Svarog Furniture, której meble czerpią z kultury naszych przodków, łącząc słowiańskie symbole i umiłowanie natury z nowoczesnym, funkcjonalnym dizajnem o niebanalnej formie. Premiera marki miała miejsce podczas mediolańskich targów „SaloneSatellite” w 2016 roku. W 2017 roku projekty Svarog Furniture zostały wyróżnione przez kuratorkę wystawy Marvę Griffin i znalazły się wśród 500 najlepszych projektów 20-lecia tego wydarzenia. Dotychczas jej meble zyskały nowych właścicieli m.in. we Francji, Włoszech, Niemczech, Szwajcarii, na Tajwanie.

  • Natalia Wieteska
    Natalia Wieteska jest projektantką wnętrz i mebli, absolwentką projektowania na łódzkiej ASP. Doświadczenie
    zdobywała również w czasie studiów na uczelni w Hiszpanii, a także w pracy w kilku polskich i zagranicznych
    pracowniach, m.in w Myo Interiors w Anglii. Jest kilkukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
    oraz laureatką nagrody Red Dot Award: Design Concept 2017. Swoje projekty meblowe pokazywała na wystawach
    w Londynie i Mediolanie.
  • dr hab. prof. Piotr Bożyk

    dr hab. prof.  ASP. Prorektor ds. Nauki i Spraw Zagranicznych Wydziału Forum Przemysłowych ASP

  • Jadwiga Husarska-Sobina

    Założycielka pracowni Husarska Design Studio, które zajmuje się projektowaniem produktów na potrzeby wdrożeń przemysłowych. Na swoim koncie ma ponad 80 wdrożeń w różnych gałęziach przemysłu, w tym w branży meblarskiej dla firmy Paged i Grupy Nowy Styl. Absolwentka i konsultantka na Wydziale Form Przemysłowych Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała design w Lahti Institute of Design w Finlandii oraz na uniwersytecie MOME w Budapeszcie. Laureatka licznych konkursów międzynarodowych, w tym RedDot 2017 oraz tegoroczna laureatka Dobry Wzór 2018.

  • Ada Nawrocka

    Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki w Politechnice Krakowskiej oraz Muenster School of Architecture. Jej edukacje architektoniczną poprzedzają studia prawnicze ukończone uzyskaniem tytułu magistra nauk prawnych w Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe jako prawnik i architekt zdobywała w kancelariach prawnych i biurach architektonicznych w Polsce, Szwajcarii i Niemczech. Aktualnie prowadzi własną praktykę projektową – „Ada Nawrocka Studio Architektury”. Ada zaangażowana jest również w pracę naukową, prowadzi badania, publikuje i przygotowuje pracę doktorską w temacie prawnych, polityczno – społecznych i estetyczno – kulturowych aspektów nowego paradygmatu projektowania urbanistycznego.

  • adwokat Aleksandra Nędzi-Marek

    Ukończyła prawo na Uniwersytecie Śląskim, następnie prawa człowieka i demokratyzację na Uniwersytetach w Sarajewie i Bolonii, gdzie następnie pracowała naukowo. Od 2014 roku członkini Krakowskiej Izby Adwokackiej. Na co dzień zajmuje się doradztwem prawnym osobom fizycznym, w tym cudzoziemcom oraz przedsiębiorcom. Włada biegle językiem angielskim oraz językami krajów byłej Jugosławii.

  • Monika Gawinecka

    Prowadzi sklep i atelier PatyNowy z meblami i dodatkami do domu, mieszczący się w Krakowie w klimatycznej willi z 1905 roku. Wierzy, że kolor zmienia wszystko. Zachęca swoich klientów do eksperymentowania z nim, organizując warsztaty kreatywne w willi PatyNowy m.in z tworzenia i łączenia kolorów we wnętrzach.
    Więcej na www.patynowy.pl

  • Konrad Winiarski

    Pasjonat druku 3d, który w tym zakresie realizuje się zawodowo. Pomysłodawca i realizator innowacyjnych w skali światowej rozwiązań technologicznych z zakresu zych. Obecnie współtworzy interdyscyplinarny zespół firmy ATMAT, którego celem jest rozwijanie nowych technologii oraz usprawnianie produkcji poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań z zakresu automatyki i robotyki przemysłowej, a przede wszystkim druku 3d.

  • ADAM GROCH

    Projektant, przedsiębiorca. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Nagradzany w konkursach projektowych. Jednym z jego ostatnich wyróżnień jest przyznanie godła Must Have podczas Łódz Design Festival za projekt torby na kwiaty Bluma, oraz głównej nagrody w Terma Design Award 2016 za projekt grzejnika Hest.

  • Tomek Rygalik

    Projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki; urodził się w Łodzi w 1976. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever,Dupont. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. Od 2012 prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Realizuje wiele projektów dla instytucji kultury m.in. Instytutu Adama Mickiewicza, Teatru Wielkiego — Opery Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich, BOZAR, Zachęty, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. W 2011 był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE.

  • Gosia Rygalik

    Projektantka, urodziła się w Warszawie w 1982 r. W 2010 r. ukończyła Wydział Wzornictwa na ASP w Warszawie. Studiowała także w Danmarks Designskole. Pierwsze projektowe doświadczenia zawodowe zdobywała w Kopenhadze. Podczas studiów na ASP była członkiem platformy PG13, grupy studentów, realizującej projekty o charakterze eksperymentalnym, organizującej i biorącej udział w wystawach, konkursach i warsztatach projektowych, jak również projektach we współpracy z przemysłem. Podczas studiów magisterskich Gosia skoncentrowała się na food designie. Związek między jedzeniem a projektowaniem stanowi główny temat jej teoretycznych poszukiwań oraz zawodowej praktyki. W 2009 roku dołączyła do zespołu Studio Rygalik, a w 2012 została w Studiu partnerem.

  • IZABELA ŻAK

    Inicjator nowych i śmiałych rozwiązań we wnętrzach. Jak mało kto, zna się na kolorach, łączeniach faktur oraz różnych połysków. Od ponad 7 lat zawodowo związana z firmą Flügger. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z architektami oraz dekoratorami wnętrz. Służy pomocą i radą, nie tylko jako wizjoner ale również praktyk. Miłośniczka architektury i designu. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu nowości produktowych, ich zastosowania oraz użyteczności.

    flugger.pl
    fluggerdesign.pl

  • Monika Harłacz

    Wykładowca autorskiego programu z zakresu visual merchandisingu oraz stylizacji i tendencji w modzie w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Z wykształcenia absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz SAPU. Uczestniczka kursu stylizacji w EAS w Łodzi. (Europejska Akademia Stylizacji w Łodzi). Z doświadczenia wieloletni praktyk z zakresu działań związanych z visual merchandisingiem, stylizacją oraz wykładowca, trener i twórca autorskich programów szkoleniowych. Była manager ds. visual merchandisingu, obecnie właścicielka firmy MHSHOWROOM, która od 2006 roku aktywnie działa na rynku w obszarze visual merchandisingu, stylizacji sesji zdjęciowych i pokazów mody oraz szkoleń i konsultacji.

  • Janusz Seweryn

    Od roku 1984 związany z Wydziałem Form Przemysłowym ASP w Krakowie, obecnie jako stały wykładowca w Pracowni Rozwoju Nowego Produktu oraz wykładowca przedmiotu Prawo Własności Intelektualnej. Od roku 2004 kierownik laboratorium Warsztatów Badawczo Projektowych WFP. Wykładowca kontraktowy na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej na Podyplomowym Studium Architektury Wnętrz i Wzornictwa w Gliwicach. Wielokrotnie powoływany, występował jako biegły z zakresu naruszeń praw autorskich i prawa własności przemysłowej. Zajmuje się projektowaniem produktu, mebli unikatowych i architektury wnętrz samodzielnie i w różnych zespołach projektowych.

  • prof. Marek Liskiewicz

    Projektant wzornictwa przemysłowego. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Profesor ASP, pracownik naukowo dydaktyczny WFP, kierownik Pracowni Rozwoju Nowego produktu, w latach 1999 – 2005 pełnił funkcję prodziekana. Od ukończenia studiów zawodowo zajmuje się projektowaniem wzornictwa przemysłowego. Założyciel i współwłaściciel studia projektowego TRIADA DESIGN specjalizującego się w projektowaniu produktu, projektowaniu grafiki użytkowej, modelowaniu i prototypowaniu. „Designer Roku 2011” – tytuł przyznany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

  • prof. Piotr Bożyk

    dr hab. prof. ASP. Prorektor ds. Nauki i Spraw Zagranicznych Wydziału Forum Przemysłowych ASP

  • WOJCIECH MORSZTYN

    Niedawny absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie robi błyskawiczną karierę, o czym świadczą międzynarodowe nagrody. Otrzymał A’Design Awards w Mediolanie za projekt mebla OIIIO (2014-2015), a także A’Design Awards za projekt mebla Tero (2015-2016). Niedawno OIIIO dostał niezwykle prestiżową nagrodę Red Dot, którą projektant odbierze w tym miesiącu w Singapurze.

  • Paweł Grobelny

    Projektant, kurator wystaw i wykładowca. Studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. Był stypendystą Rządu Francuskiego w Paryżu, programu ”Casa de Velazquez” w Madrycie, programu  ”Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz programu ”Residency Unlimited” w Nowym Jorku. Jego prace można było oglądać między innymi podczas Vienna Design Week, Paris Design Week, Tokyo Design Week oraz Seoul Design Olympiad.

  • Dorota Koziara

    Dorota Koziara to designer, artysta, architekt wnętrz, dyrektor artystyczny, kurator wystaw. W swoim dorobku ma między innymi projekty wnętrz dla przodujących w dziedzinie designu firm, takich jak: Alessi, Swatch, Byblos Art Hotel Villa Amista. Projektuje między innymi dla firm: Christian Dior, Hermes, Swarovski, Fiat, Redd’s, Du Pont czy Tubądzin. Studiowała w Polsce i we Włoszech. Przez 10 lat współpracowała ze słynnym Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Od 2005 główną siedzibą jej studia jest Mediolan.

  • Zuzanna Skalska

    Analityk trendów ds. Dizajnu, innowacji i biznesu | 360Inspiration. Karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent. Od 2007 roku Zuzanna operuje w ramach własnej marki 360 Inspiration. Jest autorką serii książek o trendach – 360˚Trend Reports, nagrodzonych Red Dot Design Awards 2009. Zuzanna jest wykładowcą na Uniwersytecie TU/e w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Przez 7 lat była członkiem zarządu corocznej imprezy miejskiej Dutch Design Week (DDW), gdzie teraz zajmuje stanowisko członka rady doradczej dla Capital D. Jest doradcą ds. innowacji i designu dla polskich i holenderskich instytucji rządowych.

     

  • Łobzowska Studio

    Łobzowska Studio jest kolektywem artystyczno — projektowym, w którym pracują m.in. graficy, fotografowie, projektanci wzornictwa oraz specjaliści od reklamy i tworzenia stron www. Praca w tak szerokim zespole daje możliwość realizowania kreatywnych i nowatorskich projektów. Łobzowska Studio to od niedawna również marka ciekawych przedmiotów użytkowych i limitowanych serii prac graficznych.

    www.lobzowskastudio.pl

  • Carol Morgan

    Projektantka tkanin i wykładowca na BA Fashion Communication i Promotion Course w Central Saint Martins, London. Prowadzi praktykę zawodową w zakresie Global Trend Tracking, Fashion Marketing i Design Consulting. W Europie współpracuje z dużymi sieciami handlowymi jako projektant i konsultant marketingu, działa w branży modowej, bankowej, w zakresie doradztwa w komunikacji, strategii marki i trendów. Odgrywa kluczowe role w firmach wprowadzających nowe marki na brytyjski rynek. Jest prelegentem wielu międzynarodowych konferencji, wykłada gościnnie na wielu uniwersytetach na całym świecie. Interesuje się innymi kulturami oraz czynnikami kształtującymi modę i dizajn na świecie.

  • Justyna Podczasi

    Projektantka wnętrz, stoisk komercyjnych, grafik 3D

  • Oskar Zięta

    Jeden z najbardziej znanych i rozpoznawanych na świecie polskich projektantów. Laureat licznych nagród, m.in. Audi-Mentorpreis by A&W 2011, prestiżowej Red Dot Award 2008, DMY za innowację procesu produkcyjnego 2008, YDMI 2008, „Dobry wzór” 2009. W 2009 roku otrzymał nagrodę Niemieckiej Rady Wzornictwa. Zdobywca Schweizer Design Preis 2008 oraz Materialica 2009. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. Badisches Landmuseum w Karlsruhe, Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryżu. Prowadzi biuro projektowe Zieta Prozessdesign.

  • Mornika Grojec

    Projektantka wnętrz, designerka, specjalista od szeroko rozumianej komunikacji wizualnej. Fascynacja formami wzornictwa przemysłowego skierowała ją również w stronę projektowania mebli i przedmiotów użytkowych. Dyplom projektanta wnętrz uzyskała w 2012 roku i tuż po nim otworzyła własną pracownię projektową KWADRAT DESIGN STUDIO. Pracownia ta powstała z potrzeby kreowania przestrzeni i tworzenia niepowtarzalnych miejsc i rzeczy, specjalizując się zarówno w formach użyteczności publicznej jak i prywatnej. Jej właścicielka to niepoprawna entuzjastka chodzenia na boso, długiego snu i pracy po nocach. Powtarzając za Miesem van der Rohe twierdzi, że Bóg tkwi w szczegółach i doszukuje się doskonałości w drobiazgach. Kocha psy i małe dzieci.

  • Małgorzata Markiewicz

    Prowadzi autorskie warsztaty eksperymentalne w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Pracownię Przestrzeni i Barwy w Szkole Visual Merchandisingu. Artystka, tworzy obiekty, fotografie, filmy, instalacje. W latach 1999 – 2004 studentka krakowskiej ASP na Wydziale Rzeźby, obecnie doktorantka tegoż wydziału. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych ( m.in. w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, ale także w Niemczech, we Włoszech, Szwecji, Finlandii, Portugalii, Słowenii) i indywidualnych (m.in. w Krakowie, Poznaniu, Warszawie oraz w Kopenhadze, Cleveland USA, Londynie, Rzymie).

  • Marek Cecuła

    Artysta, ceramik, pedagog i kurator.

  • Magdalena Falkiewicz

    Absolwentka wzornictwa i architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Szkoły Projektowania Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Studiowała również na Eesti Kunstiakadeemia w Tallinnie. Laureatka konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem produktu.

  • Agnieszka Polkowska

    Z wykształcenia projektant wzornictwa, z powołania trendwatcher. Doktorantka gdańskiej ASP. Naukowo i zawodowo zajmuje się obserwacją trendów w dziedzinach mody i designu. Tej tematyce poświęciła eksperckiego bloga TRENDSPOT. Redaktor portalu Trendtabletzałożonego z inicjatywy Lidewij Edelkoort. Członkini zespołu badawczego Infraviolet. Autorka artykułów naukowych oraz tekstów i komentarzy eksperckich publikowanych m.in. w „Polityce”, „SEZONIE”, „Fashion Magazine” i na platformie „Fashion Post”. Teorię w praktykę przekuwa na stanowisku Head of Trends w kreatywnym kolektywie POP UP GRUPA. Zasiada w kapitule nagrody HUSH Selected.

  • Drew Plunkett

    Drew Plunkett ukończył Royal College of Art, pracował jako projektant wnętrz w Londynie i Glasgow. Był dziekanem Wydziału Projektowania Wnętrz w Glasgow School of Art, a do 2010 roku uczy również w Australii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Niedawno ukończył serię książek o projektowaniu sklepów, barów, restauracji, hoteli i biur. Obecnie pracuje nad książką, w której śledzi ewolucję projektowania brytyjskich wnętrz od 1950 roku do chwili obecnej.

  • Andrzej Śmiałek

    Jest współautorem większości projektów realizowanych przez Ergo Design, laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym: „Teraz Polska” w latach 1994 i 2003 za projekty krajalnicy Alexis typu 49 i odkurzacza Profi 1, Medalu Europejskiego dla kasy fiskalnej Elzab Delta przyznanego przez Komitet Integracji Europejskiej i Business Centre Club, pięciu nagród „Dobry Wzór” przyznanych w latach 2011 i 2012, m.in. za wózek dziecięcy Corvet, a także TOP DESIGN Award 2013 za odkurzacz VC6000.