PROGRAM 2024

PROGRAM
KRAKOWSKIE SPOTKANIA Z DIZAJNEM
ZAPROJEKTOWANI 2024


21.11.2024 (czwartek)

Wydarzenia bezpłatne.

12.40–13.40 WYKŁAD  (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadzący: Jakub Krzysica, AQForm
AQForm to polska marka oświetleniowa, znana z nowoczesnych i wyróżniających się wzornictwem opraw oświetleniowych, które wzbudzają emocje. Zyskała silną pozycję na rynku polskim i jest obecna w wielu krajach europejskich.
Wstęp wolny.

17.45 WERNISAŻ: Fotoprzestrzenie (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prezentacja najlepszych dyplomów Szkoły Kreatywnej Fotografii, Szkoły Wnętrz i  Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu.
Wstęp wolny.

19.00 SPOTKANIE: Fotograficzna Strefa Inspiracji (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Moderator: Fotograf Michał Mąsior, wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych
Spotkanie, podczas którego poruszane będą kwestie inspiracji fotograficznych. Każdego uczestnika prosimy o przyniesienie swojego ulubionego albumu poświęconego fotografii i przedstawienie go pozostałym uczestnikom spotkania. Oddamy się wspólnemu oglądaniu albumów, by wymienić opinie o nich i podzielić się uwagami. Liczymy na ożywione dyskusje, które staną się inspiracją i wsparciem w rozwijaniu kreatywnego podejścia do fotografii.
Studenci SKF są zwolnieni z obowiązku przynoszenia albumów.
Wstęp wolny.


22.11.2024 (piątek)

Wydarzenia bezpłatne.  

10:00–10:30 WYKŁAD: Zrównoważone rozwiązania wykorzystujące technologię dynamicznego zacieniania. Jak projektować budynki  przyjazne energooszczędne i przyjazne użytkownikom – lecture in English (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadzący: Ing.Patrik Hácha, SOMFY
Somfy to firma z ponad 50-letnim doświadczeniem w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań automatyki domowej i smart home, która sprawia, że życie milionów użytkowników na całym świecie staje się wygodniejsze i bezpieczniejsze.
Wykład w języku angielskim, tłumaczony na język polski.
Wstęp wolny.

10:40–11:10  WYKŁAD: Cichy luksus – od stylu rustykalnego do wabi-sabi. Najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: prof. AŚ dr hab. Agnieszka Łakoma. Wykładowca na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk stosowanych oraz Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, artysta grafik, historyk sztuki.
Wstęp wolny.

11:20 – 11:50 WYKŁAD: Tkaniny w aranżacji wnętrz i meblarstwie – praktyczne wskazówki i trendy (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: Barbara Ziernicka, Genua Meble
Genua Meble to krakowski salon meblowy z ponad 21-letnim doświadczeniem, oferujący wyjątkowe kolekcje mebli i dodatków dla wymagających klientów. Firma współpracuje z uznanymi producentami, takimi jak Natuzzi Editions, Alf Italia, czy Paged Meble, dostarczając zarówno stylowe, jak i funkcjonalne rozwiązania do wnętrz.
Wstęp wolny.

12:00–12:45 WYKŁAD: UX we wnętrzach (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik. Wykładowca w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz. Autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych.
Wstęp wolny.

15:20–15:50 WYKŁAD: Home staging (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: Monika Wulczyńska. Architektka, projektantka wnętrz, Home Stagerka. Absolwentka Szkoły Wnętrz i Przestrzeni SWP
Wstęp wolny. 

16:00–16:45 WYKŁAD: Design, który działa: Budowanie zaufania do marki poprzez świadomy projekt  (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: projektant wnętrz Justyna Podczasi. Wykładowczyni Szkoły Wnętrz i Przestrzeni.
O kluczowej roli projektowania wizualnego w kreowaniu wiarygodnych i autentycznych marek. Podczas spotkania omówimy, jak przemyślany design wpływa na postrzeganie brandu przez odbiorców oraz jakie elementy wizualne wzmacniają zaufanie i budują relacje z klientami. Poruszymy także zasady spójności, autentyczności i użyteczności w projektowaniu, które pomagają wywołać pozytywne emocje i wzmacniają tożsamość marki. Wykład przedstawi praktyczne wskazówki oraz przykłady, jak świadomie budować wizerunek marki, który wyróżnia się na tle konkurencji i angażuje odbiorców.
Wstęp wolny.

17:00 DYSKUSJA: Od wizji do rzeczywistości: Jak młodzi projektanci odnajdują się w branży wnętrzarskiej (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: projektant wnętrz Justyna Podczasi. Dyskusja z udziałem Moniki Cieplak oraz Karoliny Augustyn, założycielek brandu Ładny Kwadrat, absolwentek Szkoły Wnętrz i Przestrzeni SWP
Szerokie i inspirujące spojrzenie na to, jak absolwenci przechodzą od teorii i pracy nad projektami w szkole do realizacji swoich wizji w realnych projektach, na rynku pracy.
Wstęp wolny.


23.11.2024 (sobota)

Wydarzenia bezpłatne.

WARSZTATY: Wizualne emocje: Projektowanie dla marki, które przyciąga i angażuje. (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
I GRUPA 12:3014:00 
II GRUPA 14:5516:25
III GRUPA 16:3018:00

Prowadząca: projektant wnętrz Justyna Podczasi
Podczas praktycznego spotkania uczestnicy zgłębiają tajniki tworzenia wizualnej tożsamości marki, która skutecznie przyciąga uwagę i buduje zaangażowanie odbiorców. Uczestnicy będą pracować w zespołach nad stworzeniem koncepcji wizualnej dla fikcyjnej marki – od analizy grupy docelowej i wartości marki, po zaprojektowanie kluczowych elementów wizualnych, takich jak moodboard, layout i elementy przestrzeni. Warsztat łączy teorię z praktyką, ucząc, jak świadomie dobierać kolory, formy i układy, aby wywoływać pozytywne emocje i wzmacniać autentyczność marki w oczach odbiorców.
Obowiązuje rejestracja na warsztaty. Uczestnicy warsztatów powinni zabrać ze sobą laptopy.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, datę oraz nazwę wydarzenia. Liczba osób na warsztatach jest ograniczona.  

14:20–14:50 WYKŁAD: Dobór odpowiedniej klimatyzacji do wnętrz (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadzący: Paweł Koryciński, KlimaMaster. Wspólnik, członek zarządu spółki. Ponad 20 lat będący w zawodzie klimatyzacji i chłodni. Projektant instalacji i główny szkoleniowiec monterów.
Krzysztof Sobieraj. Dyrektor działu handlowego. Wcześniej 13 lat architekt wnętrz i 5 lat kierownik robót budowlanych.
Firma KlimaMaster oferuje kompleksową obsługę w zakresie projektowania, montażu i konserwacji urządzeń klimatyzacyjnych. Posiada autoryzację na montaż i serwis urządzeń renomowanych producentów: Toshiba, Gree i Ande. Z wieloletnim doświadczeniem w branży, realizują projekty z wykorzystaniem najnowszych technologii i atestowanych urządzeń.
Wstęp wolny.


24.11.2024 (niedziela)

Wydarzenia bezpłatne.

WARSZTATY: Poznaj podstawy Autocad (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
I GRUPA 9:0010:30
II GRUPA 10:4012:10
III GRUPA 13:5015:20
Prowadząca: mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik. Wykładowca w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz. Autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych.
Obowiązuje rejestracja na warsztaty.
Uczestnicy warsztatów powinni zabrać ze sobą laptopy z wgraną wcześniej wersją próbną programu Autocad.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, datę oraz nazwę wydarzenia. Liczba osób na warsztatach ograniczona. 

15:15–15:45 WYKŁAD: Design w praktyce: studium przypadku stoiska Excellent (Warsaw Home 2024, projekt Justyna Podczasi) i najnowsze trendy łazienkowe (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadzący: Marcin Riger, Excellent. Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu produktem i marketingiem. Karierę rozpoczął w USA w obszarze obsługi klienta. Po powrocie do Polski pracował w Komandor S.A. i Kronospan. Obecnie jest Product Managerem oraz kieruje Działem Marketingu i Rozwoju Produktu w Excellent SA.

16:00–16:30 WYKŁAD: From Inspiration to Realisation: how to create an architectural concept  (ul. Zamoyskiego 52, Aula)
Prowadząca: Margaret Larmuth. Swiss artist and VM specialist. Lecturer at Cracow School of Art and Fashion Design. She gained extensive knowledge during her studies at Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation), and Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). She supports creative ideas and conducts trend analyses and market research.
This lecture explores the creative and practical journey of developing a concept for an architectural project, from inspiration to securing funding. Whether you’re a student, a young professional, or an experienced architect, this talk provides insights into how to channel creativity, structure ideas, and present a compelling vision to investors.
Wstęp wolny.


25.11.2024 (poniedziałek)

Wydarzenia bezpłatne.  

11:30–12:00 WYKŁAD: Kolory i faktury: Nowoczesne tapety i akustyka w aranżacji wnętrz (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: Barbara Łukasiak, MURASPEC
Muraspec to międzynarodowy lider w produkcji tapet obiektowych, stosowanych we wnętrzach komercyjnych (biura, hotele, restauracje). Najwyższa jakość, unikatowe wzornictwo, możliwość tworzenia projektów customowych, sprawiają, że tapety Muraspec inspirują architektów na całym świecie.
Wstęp wolny. 

12:15–13:00 WYKŁAD: Strategie Sukcesu: Visual Merchandising jako Nowa Ścieżka Kariery w Projektowaniu Wnętrz (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: specjalistka VM Magdalena Janus-Wiśniewska. Wykładowczyni w Szkole Visual Merchandisingu. Swoją ścieżkę kariery jako VM rozpoczęła w firmie LPP, aktualnie współpracuje z marką Adidas. Działa również jako grafik freelancer.
Wykład ma na celu ukazanie uczestnikom, jak umiejętności projektowe mogą być wykorzystane w obszarze visual merchandisingu. Omówione zostaną kluczowe elementy, łączące estetykę wnętrz z efektywnym prezentowaniem produktów, co jest niezbędne w dzisiejszym świecie handlu detalicznego. Uczestnicy zapoznają się z najlepszymi praktykami oraz inspirującymi przykładami, które pomogą im zrozumieć, jak rozwijać karierę w tej dynamicznej dziedzinie. Na koniec podkreślona zostanie rola kreatywności i innowacyjności w projektowaniu wnętrz w kontekście sukcesu w visual merchandisingu.
Wstęp wolny. 

16:00–18:15 WARSZTATY: Od Surowca do Produktu: Proces Tworzenia Paneli Akustycznych i indywidualnych tapet (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: Barbara Łukasiak, MURASPEC
Warsztaty techniczne, w których studenci dowiedzą się, jak powstają panele akustyczne – od wyboru materiałów po finalny produkt oraz jak stworzyć indywidualną tapetę łącząc strukturę i grafikę.
Obowiązuje rejestracja na warsztaty.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, datę oraz nazwę wydarzenia.

17:30–18:30  POZNAJ KRAKOWSKIE SZKOŁY ARTYSTYCZNE – SPOTKANIE ONLINE
Dowiedz się więcej o Szkole Wnętrz i Przestrzeni SWP, Szkole Visual Merchandisingu SVM i Szkole Kreatywnej Fotografii SKF. O możliwościach rozwoju oferowanych przez naszą Szkołę. Poznaj kadrę i nowoczesne zaplecze dydaktyczne.
Spotkanie online, za pośrednictwem platformy ZOOM. Obowiązują ZAPISY – kursy@ksa.edu.pl.


26.11.2024 (wtorek)

Wydarzenia bezpłatne.

9:45–10:15 WYKŁAD ERA FIRAN (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: Iryna Gawvrysh, ERA FIRAN
Era Firan to firma specjalizująca się w produkcji zasłon i firan, oferująca bogaty asortyment wysokiej jakości tekstyliów. Firma kładzie duży nacisk na satysfakcję klienta, dostosowując rozwiązania do indywidualnych potrzeb i preferencji. Wyróżnia się innowacyjnym designem, co czyni ją solidnym wyborem dla osób poszukujących niekonwencjonalnych rozwiązań.
Wstęp wolny.

10:30–11:30 POZNAJ KRAKOWSKIE SZKOŁY ARTYSTYCZNE – SPOTKANIE STACJONARNE POŁĄCZONE ZE ZWIEDZANIEM SZKOŁY (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Dowiedz się więcej o Szkole Wnętrz i Przestrzeni SWP, Szkole Kreatywnej Fotografii SKF oraz Szkole Visual Merchandisingu SVM. O możliwościach rozwoju oferowanych przez naszą Szkołę. Poznaj kadrę i nowoczesne zaplecze dydaktyczne.
Wstęp wolny.

KREATYWNE HORYZONTY: Wystawa studentów i absolwentów KSA (Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34)
Odwiedź wystawę towarzyszącą Festiwalowi Zaprojektowani i zobacz prace młodych projektantów, fotografów i wnętrzarzy – słuchaczy i absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych. Aranżacją przestrzeni pod okiem Moniki Harłacz zajęli się studenci Visual Merchandisingu, tworząc nowoczesną i inspirującą ekspozycję. To wyjątkowa okazja, by odkryć świeże spojrzenie na design i sztukę. Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.